A szerelmet és a párkapcsolatokat ezerféleképp lehet ábrázolni. Költemények, regények, dalok szólnak az érzelmekről, gyönyörű szobrok és festmények hirdetik a szerelmet. Videókon láthatunk megható lánykérést, esküvői szertartást. Kedves, érzelmes grafikák sora születik a szerelmesek életéről.
Ezt a bájos összeállítást a Bored Panda jelentette meg, még a közelgő Valentin-nap előtt. Egy odaadó férj, Curtis Wiklund illusztrálta szellemesen és magával ragadóan a feleségével való kapcsolatát, a mindennapjaikat és a gyermeknevelés örömteli vagy éppen izgalmas perceit. Tizennégy rajzot válogattam ki, a teljes sorozatot itt láthatják, ezen a linken. Wiklund kedvesen ábrázolja a közös főzőcskézést, a hazautat az IKEÁ-ból, az őszi sétát, a közös karácsonyt, azt a pillanatot, amikor megtudja, hogy apa lesz, vagy a kisgyermekük első úszóleckéjét.
Több évszázados hagyománya volt Magyarországon is február 14-e megünneplésének, ugyanúgy, mint az Egyesült Királyságban - csak a szokások voltak mások.
A magyar néphagyományok szerint jó lesz a termés, ha Bálint napján hideg, száraz az idő. Egyes vidékeken a madarakat figyelték február 14-én; úgy tartották például, hogy ekkor térnek vissza a vadgalambok és e napon választanak maguknak párt a verebek.
Ahogy itt kikoptak a népszokások és a bálok, ám még nem voltak új hagyományok, úgy tört be az 1990-es évek elején a szívecskés, angolszász típusú Valentin-nap.
A római katolikus hagyomány szerint Szent Bálint (Valentin) a szerelmeseket, a lelkibetegeket és az epilepsziás betegeket oltalmazza. 1969-ig katolikus ünnep volt Szent Bálint napja, szerepelt a liturgikus naptárban is.